Coronavirus: CODID-19 Total cazuri: 98,229,402
Total decese: 2,103,386 Total vindecati: 70,616,618

Coronavirus (COVID-19) Total Cazuri - Date și Statistici Live din South Sudan

South Sudan

Prezentare Generală South Sudan

3,788

Prezentare Generală

În prezent, în total sunt 3788 cazuri din care 182 sunt cazuri active în South Sudan. Numărul total de persoane decedate din cauza coronavirusului este 64 și un total de 3542 persoane sunt vindecate de acest virus mortal. În prezent, 2 cazuri sunt în stare critică.
Vă îndemnăm să luați măsuri de protecție împotriva noului coronavirus. Fiți la curent cu cele mai recente informații despre focarul CoVID-19, disponibile pe site-ul web al OMS și prin intermediul autorității naționale și locale de sănătate publică.

Activi

182

Decedati

64

Vindecati

3,542

Critici

2

Cazuri astăzi

0

Decese astăzi

0

Coronavirus (COVID-19) Actualizări Live la Nivel Mondial

#ȚarăConfirmatiActiveDeceseVindecatiCriticiCazuri AziDecese Azi
1USA USA25,200,5399,678,126420,36315,102,05027,6534,45378
2India India10,633,339190,903153,08810,289,3488,9447,13921
3Brazil Brazil8,699,814904,845214,2287,580,7418,31800
4Russia Russia3,677,352527,40468,4123,081,5362,30021,513580
5UK UK3,543,6461,862,35994,5801,586,7073,95300
6France France2,987,9652,701,42971,998214,5382,87600
7Spain Spain2,560,587055,04103,73400
8Italy Italy2,428,221516,56884,2021,827,4512,41800
9Turkey Turkey2,412,50597,83324,6402,290,0322,07400
10Germany Germany2,110,682279,23551,2471,780,2004,7871,78796
11Colombia Colombia1,972,345121,02450,1871,801,1343,48200
12Argentina Argentina1,843,077170,96746,3551,625,7553,61600
13Mexico Mexico1,711,283287,131146,1741,277,9785,65222,3391,803
14Poland Poland1,464,448213,80834,9081,215,7321,4896,640346
15South Africa South Africa1,380,807157,86339,5011,183,44354600
16Iran Iran1,360,852151,95157,2251,151,6764,1346,30575
17Ukraine Ukraine1,182,969232,33821,662928,9691775,348163
18Peru Peru1,082,90746,34839,274997,2851,72700
19Indonesia Indonesia965,283156,68327,453781,147013,632250
20Netherlands Netherlands932,884013,337067700
21Czechia Czechia924,847113,83915,130795,8781,0447,43568
22Canada Canada731,45067,09918,622645,72986800
23Romania Romania706,47542,92417,628645,9239972,69974
24Chile Chile690,06627,24517,786645,0351,2214,95984
25Belgium Belgium686,827618,53220,62047,6753372,57148
26Iraq Iraq612,09220,81612,984578,2921486857
27Portugal Portugal609,136157,6609,920441,55671513,987234
28Israel Israel586,78882,0024,263500,5231,1583,91918
29Sweden Sweden547,166011,0050303031
30Bangladesh Bangladesh530,89047,3487,981475,561061915
31Pakistan Pakistan528,89134,91611,204482,7712,3621,74547
32Philippines Philippines509,88732,03110,136467,7207272,17820
33Switzerland Switzerland509,279182,6679,012317,6003102,15641
34Morocco Morocco463,70616,3298,076439,30146800
35Austria Austria401,88616,1487,330378,4083312,08842
36Serbia Serbia380,802345,4173,84931,5361611,70919
37Saudi Arabia Saudi Arabia365,9882,1176,346357,5253222134
38Hungary Hungary356,973107,80011,811237,3622741,31198
39Japan Japan345,22167,2914,743273,1871,01400
40Jordan Jordan318,1819,7834,198304,20015100
41Panama Panama305,75250,5934,944250,21524300
42UAE UAE270,81026,767776243,26703,55210
43Lebanon Lebanon269,241108,2682,151158,82286400
44Nepal Nepal268,9483,6141,986263,34803027
45Georgia Georgia251,97410,2153,022238,737090324
46Ecuador Ecuador236,18922,33114,526199,33248900
47Belarus Belarus234,11113,6521,628218,83101,8139
48Slovakia Slovakia233,02745,1913,894183,9425781,78593
49Azerbaijan Azerbaijan228,2466,8063,053218,387000
50Croatia Croatia227,9693,3214,770219,87814564332
51Bulgaria Bulgaria213,86427,7698,741177,35429700
52Dominican Republic Dominican Republic199,67251,1702,482146,02032900
53Bolivia Bolivia196,39338,8319,818147,744712,64854
54Denmark Denmark193,03813,5471,941177,55013077332
55Tunisia Tunisia190,88447,4355,989137,46041000
56Costa Rica Costa Rica188,47740,2472,506145,72421500
57Ireland Ireland181,922155,7402,81823,36421400
58Malaysia Malaysia176,18042,814660132,7062513,63118
59Lithuania Lithuania174,84657,3302,591114,9251721,03237
60Kazakhstan Kazakhstan173,84213,8422,403157,5972211,4300
61Armenia Armenia165,7118,4223,030154,25901839
62Kuwait Kuwait159,8346,057951152,8265100
63Egypt Egypt159,71525,7438,801125,1719000
64Slovenia Slovenia155,74519,0083,309133,4281861,43925
65Moldova Moldova154,7886,3053,315145,16822800
66Palestine Palestine154,5579,1771,769143,6117749412
67Guatemala Guatemala152,39510,0265,389136,980500
68Greece Greece150,4796,1615,570138,74829300
69Qatar Qatar148,5213,654248144,619342630
70Honduras Honduras138,04474,2303,42260,3922271,14616
71Myanmar Myanmar136,16613,1803,013119,973000
72Oman Oman132,4866,2391,517124,7302300
73Ethiopia Ethiopia132,32612,2632,057118,00622500
74Paraguay Paraguay125,51822,1002,570100,84823800
75Venezuela Venezuela122,2606,8321,129114,29910500
76Bosnia and Herzegovina Bosnia and Herzegovina119,42024,1744,55590,691021419
77Nigeria Nigeria116,65521,5241,48593,6461000
78Libya Libya112,54019,8511,73790,952079421
79Algeria Algeria104,85230,6562,85371,3434200
80Kenya Kenya99,63015,1621,73982,7293300
81Bahrain Bahrain98,8782,91836695,5941500
82North Macedonia North Macedonia89,81711,6762,75475,38713800
83China China88,8041,6744,63582,495801030
84Kyrgyzstan Kyrgyzstan83,7032,6431,39679,664501182
85Uzbekistan Uzbekistan78,27290062076,752156530
86S. Korea S. Korea74,26211,5191,32861,41529934412
87Albania Albania69,91626,1941,29642,4263900
88Norway Norway60,2599,88054449,8354100
89Latvia Latvia59,58611,5291,07646,9819587619
90Ghana Ghana59,4802,41336156,7062900
91Singapore Singapore59,2502622958,9591150
92Montenegro Montenegro56,9988,26276247,9746800
93Sri Lanka Sri Lanka56,4227,52927648,61703460
94Afghanistan Afghanistan54,5595,2742,37346,912807763
95El Salvador El Salvador52,6724,7621,54046,37010528410
96Luxembourg Luxembourg49,3192,25856246,4991400
97Zambia Zambia42,21310,09459731,52238800
98Finland Finland41,91510,27763831,000263500
99Estonia Estonia39,70110,17635829,167454904
100Uganda Uganda38,80624,79131613,699000
101Uruguay Uruguay34,9927,71834726,9279800
102Namibia Namibia31,5151,97531029,2302700
103Mozambique Mozambique30,22510,43228319,510000
104Zimbabwe Zimbabwe30,0479,56191719,5699900
105Cyprus Cyprus29,63627,4011782,0575800
106Australia Australia28,7551,88590925,961150
107Cameroon Cameroon28,01069445526,8614600
108Sudan Sudan26,2798,9881,60315,688000
109Ivory Coast Ivory Coast25,7511,49014224,119000
110Senegal Senegal24,2093,55956120,089433009
111DRC DRC21,5976,07564714,87501973
112Botswana Botswana19,6543,63810515,911100
113Cuba Cuba19,5304,59218414,7544600
114Angola Angola19,1771,55344817,1762100
115Madagascar Madagascar18,30141927317,6091600
116French Polynesia French Polynesia17,82012,8501284,8421200
117Malta Malta16,4232,74024813,435181433
118Mauritania Mauritania16,26688641014,9702900
119Malawi Malawi16,0499,3393966,314400
120French Guiana French Guiana15,4315,360769,9951200
121Maldives Maldives14,7651,0325013,6835400
122Jamaica Jamaica14,5502,41033111,8091100
123Guinea Guinea14,2626158113,56624260
124Eswatini Eswatini14,0174,7544418,8226700
125Syria Syria13,3985,6908666,842000
126Tajikistan Tajikistan13,30809013,218000
127Cabo Verde Cabo Verde13,30766812212,5172300
128Thailand Thailand13,1042,8097110,22413090
129Rwanda Rwanda12,1704,0351627,973000
130Belize Belize11,67642528910,962200
131Haiti Haiti11,0351,8132438,979000
132Gabon Gabon10,120245669,8091100
133Hong Kong Hong Kong9,9298131688,94834611
134Burkina Faso Burkina Faso9,7191,8651067,748000
135Réunion Réunion9,584486459,053500
136Andorra Andorra9,379812938,4741500
137Guadeloupe Guadeloupe8,9806,5841542,242300
138Bahamas Bahamas8,0881,1931756,7201300
139Mali Mali7,9111,9253205,666000
140Suriname Suriname7,8807071467,0271200
141Congo Congo7,7941,8311175,846000
142Lesotho Lesotho7,5555,4491131,99305110
143Trinidad and Tobago Trinidad and Tobago7,4503431336,974200
144Mayotte Mayotte7,1584,136582,964400
145Guyana Guyana7,0676201706,277600
146Aruba Aruba6,623558526,0131100
147Martinique Martinique6,3276,1854498200
148Nicaragua Nicaragua6,2041,8111684,225000
149Iceland Iceland5,98184295,868000
150Djibouti Djibouti5,91622615,833000
151Equatorial Guinea Equatorial Guinea5,401118865,1970360
152CAR CAR4,97426634,885200
153Somalia Somalia4,7449481303,666000
154Curaçao Curaçao4,537109204,408300
155Togo Togo4,505530743,901000
156Niger Niger4,2677631473,357300
157Gambia Gambia3,9581271283,703180
158Gibraltar Gibraltar3,881789593,03310300
159South Sudan South Sudan3,788182643,542200
160Benin Benin3,582250483,284000
161Channel Islands Channel Islands3,407181783,1481000
162Sierra Leone Sierra Leone3,081861772,143000
163Chad Chad3,0657581142,193000
164San Marino San Marino2,861199652,59710240
165Guinea-Bissau Guinea-Bissau2,51060452,405500
166Liechtenstein Liechtenstein2,43258522,3226171
167New Zealand New Zealand2,27673252,178090
168Yemen Yemen2,115786141,4232300
169Comoros Comoros2,082758621,26201498
170Eritrea Eritrea1,91360361,304000
171Liberia Liberia1,912114841,7142110
172Sint Maarten Sint Maarten1,708127271,554100
173Mongolia Mongolia1,59249321,097980
174Vietnam Vietnam1,548102351,411020
175Burundi Burundi1,3585832773000
176Monaco Monaco1,28722091,058800
177Turks and Caicos Turks and Caicos1,19323279546290
178Sao Tome and Principe Sao Tome and Principe1,17115917995000
179Barbados Barbados1,1566549493100
180Saint Martin Saint Martin1,146128121,006700
181Taiwan Taiwan881977777080
182Seychelles Seychelles8662163647000
183Bhutan Bhutan8511711679010
184Papua New Guinea Papua New Guinea835369790000
185Saint Lucia Saint Lucia755333104121371
186Diamond Princess Diamond Princess712013699000
187St. Vincent Grenadines St. Vincent Grenadines6905622126200
188Bermuda Bermuda6846112611600
189Faeroe Islands Faeroe Islands65271644000
190Mauritius Mauritius5562810518000
191Tanzania Tanzania50930521183700
192Cambodia Cambodia456570399030
193Isle of Man Isle of Man4325025357100
194Cayman Islands Cayman Islands382342346100
195Caribbean Netherlands Caribbean Netherlands3601133244000
196St. Barth St. Barth300951204000
197Antigua and Barbuda Antigua and Barbuda192246162100
198Brunei Brunei17533169010
199Grenada Grenada13991129000
200British Virgin Islands British Virgin Islands11418195000
201Dominica Dominica11390104000
202Fiji Fiji550253000
203Timor-Leste Timor-Leste534049000
204Macao Macao471046010
205New Caledonia New Caledonia441043000
206Laos Laos410041000
207Falkland Islands Falkland Islands356029000
208Saint Kitts and Nevis Saint Kitts and Nevis352033000
209Greenland Greenland301029000
210Vatican City Vatican City2712015000
211Solomon Islands Solomon Islands177010000
212Saint Pierre Miquelon Saint Pierre Miquelon160016000
213Anguilla Anguilla150015000
214Montserrat Montserrat130112000
215Western Sahara Western Sahara10118000
216MS Zaandam MS Zaandam9027000
217Marshall Islands Marshall Islands4004000
218Wallis and Futuna Wallis and Futuna4301000
219Samoa Samoa2002000
220Micronesia Micronesia1100000
221Vanuatu Vanuatu1001000
Ce este Coronavirus, Cum se previne, Care sunt simptomele?
USA
25,200,539
India
10,633,339
Brazil
8,699,814
Russia
3,677,352
UK
3,543,646
France
2,987,965
Spain
2,560,587
Italy
2,428,221
Turkey
2,412,505
Germany
2,110,682
Colombia
1,972,345
Argentina
1,843,077
Mexico
1,711,283
Poland
1,464,448
South Africa
1,380,807
Iran
1,360,852
Ukraine
1,182,969
Peru
1,082,907
Indonesia
965,283
Netherlands
932,884
Czechia
924,847
Canada
731,450
Romania
706,475
Chile
690,066
Belgium
686,827
Iraq
612,092
Portugal
609,136
Israel
586,788
Sweden
547,166
Bangladesh
530,890
Pakistan
528,891
Philippines
509,887
Switzerland
509,279
Morocco
463,706
Austria
401,886