Coronavirus: CODID-19 Total cazuri: 95,990,091
Total decese: 2,048,565 Total vindecati: 68,608,100

Coronavirus (COVID-19) Total Cazuri - Date și Statistici Live din Gibraltar

Gibraltar

Prezentare Generală Gibraltar

3,712

Prezentare Generală

În prezent, în total sunt 3712 cazuri din care 827 sunt cazuri active în Gibraltar. Numărul total de persoane decedate din cauza coronavirusului este 45 și un total de 2840 persoane sunt vindecate de acest virus mortal. În prezent, 137 cazuri sunt în stare critică.
Vă îndemnăm să luați măsuri de protecție împotriva noului coronavirus. Fiți la curent cu cele mai recente informații despre focarul CoVID-19, disponibile pe site-ul web al OMS și prin intermediul autorității naționale și locale de sănătate publică.

Activi

827

Decedati

45

Vindecati

2,840

Critici

137

Cazuri astăzi

42

Decese astăzi

2

Coronavirus (COVID-19) Actualizări Live la Nivel Mondial

#ȚarăConfirmatiActiveDeceseVindecatiCriticiCazuri AziDecese Azi
1USA USA24,626,3769,666,071408,62014,551,68528,553142,0221,422
2India India10,582,647202,202152,59310,227,8528,9449,975137
3Brazil Brazil8,512,238849,863210,3287,452,0478,31824,139460
4Russia Russia3,591,066546,26566,0372,978,7642,30022,857471
5UK UK3,433,4941,797,05989,8601,546,5753,78937,535599
6France France2,914,7252,633,83970,686210,2002,8133,736403
7Turkey Turkey2,392,96398,03324,1612,270,7692,1835,862164
8Italy Italy2,390,101547,05882,5541,760,4892,5448,824377
9Spain Spain2,336,451053,76903,28733,800151
10Germany Germany2,059,314319,50948,1051,691,7005,0748,930665
11Colombia Colombia1,923,132119,90649,0041,754,2223,48214,719373
12Argentina Argentina1,807,428166,82845,8321,594,7683,5648,185425
13Mexico Mexico1,641,428277,616140,7041,223,1085,17411,170463
14Poland Poland1,438,914217,78833,4071,187,7191,6163,27152
15South Africa South Africa1,346,936192,03537,4491,117,4525469,010344
16Iran Iran1,336,217153,83256,8861,125,4994,3485,80683
17Ukraine Ukraine1,163,716271,65120,869871,1961773,03467
18Peru Peru1,064,90943,92738,871982,1111,64600
19Netherlands Netherlands917,308013,05606904,75450
20Indonesia Indonesia917,015144,79826,282745,93509,086295
21Czechia Czechia891,852144,95714,449732,4461,0812,61863
22Canada Canada715,07273,91918,120623,0338976,453106
23Romania Romania695,15352,43317,271625,4491,0841,50950
24Belgium Belgium678,839611,44520,43546,9593521,63039
25Chile Chile673,75025,38517,547630,8181,0733,91870
26Iraq Iraq609,02924,87812,953571,1981397979
27Israel Israel558,24980,6334,044473,5721,1669,91739
28Portugal Portugal556,503135,8869,028411,5896646,702167
29Bangladesh Bangladesh528,32947,2347,922473,173069716
30Sweden Sweden523,486010,323036500
31Pakistan Pakistan521,21134,98610,997475,2282,3481,92046
32Philippines Philippines502,73626,8399,909465,9887272,16314
33Switzerland Switzerland499,931173,5398,792317,6003374,703110
34Morocco Morocco460,14416,4817,977435,68658347335
35Austria Austria394,93916,9527,122370,8653341,16140
36Serbia Serbia374,111338,8043,77131,5361821,57821
37Saudi Arabia Saudi Arabia365,0991,9226,329356,8483171706
38Hungary Hungary352,703110,85311,409230,44133087568
39Japan Japan328,29471,0064,501252,7879735,99855
40Jordan Jordan315,54411,0514,153300,3401541,0308
41Panama Panama299,36153,4054,828241,1282391,34241
42Nepal Nepal267,6443,8611,965261,81803226
43UAE UAE256,73227,617751228,36403,4716
44Lebanon Lebanon255,95699,3891,959154,6087503,14453
45Georgia Georgia247,91510,3212,958234,636011025
46Ecuador Ecuador231,64417,99014,322199,3325001623
47Azerbaijan Azerbaijan227,3918,5983,022215,771011813
48Belarus Belarus227,36014,9901,591210,77901,8999
49Croatia Croatia225,1283,2764,655217,19713917439
50Slovakia Slovakia224,38549,7673,526171,0925411,06052
51Bulgaria Bulgaria212,38339,5638,565164,25532957082
52Dominican Republic Dominican Republic194,96648,3102,448144,2083311,84811
53Denmark Denmark189,89518,0781,805170,01213280730
54Bolivia Bolivia187,18334,1109,636143,437711,50340
55Costa Rica Costa Rica186,01641,3132,458142,2452393639
56Tunisia Tunisia181,88545,1165,750131,0193851,79558
57Ireland Ireland174,843148,8632,61623,3641992,1178
58Kazakhstan Kazakhstan169,09913,2472,349153,5032211,0030
59Lithuania Lithuania167,99261,2262,469104,29714847624
60Armenia Armenia164,6768,6142,998153,0640906
61Malaysia Malaysia161,74038,791605122,3442263,3064
62Kuwait Kuwait158,2445,800948151,496564671
63Egypt Egypt157,27525,1468,638123,4919087855
64Moldova Moldova153,1126,5153,267143,33022725817
65Palestine Palestine152,55510,7541,726140,075815248
66Slovenia Slovenia149,42423,4733,206122,74518429326
67Guatemala Guatemala149,1469,0445,278134,824525824
68Greece Greece148,925133,4485,4889,98932231819
69Qatar Qatar147,5043,241248144,015322272
70Myanmar Myanmar134,79513,6222,973118,200047718
71Honduras Honduras134,11170,6253,35460,1322166046
72Oman Oman132,0116,2841,514124,213212212
73Ethiopia Ethiopia131,54613,1782,033116,3352243513
74Paraguay Paraguay122,58821,6052,51898,46520442813
75Venezuela Venezuela119,8035,6951,106113,00212200
76Bosnia and Herzegovina Bosnia and Herzegovina118,08327,0924,48686,50501,07275
77Nigeria Nigeria112,00420,6161,44989,939101,61714
78Libya Libya109,86920,9741,69887,197078133
79Algeria Algeria104,09230,5052,84070,747422594
80Kenya Kenya99,22715,0661,73482,42728653
81Bahrain Bahrain97,9402,93436094,646163330
82North Macedonia North Macedonia88,99212,5002,71573,7771385413
83China China88,3361,3014,63582,400431090
84Kyrgyzstan Kyrgyzstan83,1782,6871,38779,10450693
85Uzbekistan Uzbekistan78,03687961976,538158680
86S. Korea S. Korea72,72912,7421,26458,72334338915
87Albania Albania67,98225,8311,28140,870392924
88Singapore Singapore59,1272302958,8680140
89Norway Norway59,03411,90252146,611353834
90Ghana Ghana58,0651,92435255,789643516
91Latvia Latvia55,90812,49998342,426732445
92Montenegro Montenegro55,8039,15974645,898683101
93Afghanistan Afghanistan54,1415,4362,34646,359750793
94Sri Lanka Sri Lanka53,4087,31827045,82003466
95El Salvador El Salvador51,4374,7161,49845,22311533011
96Luxembourg Luxembourg48,8902,33655745,99720385
97Finland Finland40,5058,88761831,000281680
98Zambia Zambia38,20710,32155927,32738560213
99Uganda Uganda38,08524,69830413,083000
100Estonia Estonia37,34410,34233326,669452658
101Uruguay Uruguay32,8637,92631924,6181134858
102Namibia Namibia30,7532,96729327,493283908
103Cyprus Cyprus29,13026,8981752,057551625
104Australia Australia28,7211,89290925,9202130
105Cameroon Cameroon28,01069445526,8614600
106Zimbabwe Zimbabwe27,8929,74777317,372068960
107Mozambique Mozambique27,4468,31724918,88008958
108Sudan Sudan26,2798,9881,60315,688000
109Ivory Coast Ivory Coast25,3041,63514223,5270631
110Senegal Senegal23,2243,28452619,4144419611
111DRC DRC21,0605,61663414,81001523
112Angola Angola18,9261,81043916,67721513
113Botswana Botswana18,6303,9188814,62411,26517
114Cuba Cuba18,4434,47317313,797462923
115Madagascar Madagascar18,30141927317,6091600
116French Polynesia French Polynesia17,69712,7281274,84220621
117Mauritania Mauritania16,0811,07340314,60530421
118Malta Malta15,7422,78424112,717181542
119French Guiana French Guiana15,0554,984769,9957802
120Maldives Maldives14,5829674913,56654690
121Jamaica Jamaica14,2742,22132611,727131132
122Guinea Guinea14,1657338113,35124510
123Tajikistan Tajikistan13,30809013,218000
124Eswatini Eswatini13,1874,4293848,374672438
125Syria Syria13,1325,6678416,6240969
126Cabo Verde Cabo Verde13,04663912012,28723531
127Malawi Malawi13,0276,6263216,08045577
128Thailand Thailand12,4233,147709,20613690
129Belize Belize11,59252828210,7822121
130Rwanda Rwanda11,2593,7011467,41202274
131Haiti Haiti10,9071,7112408,95601260
132Gabon Gabon10,019221669,732101200
133Hong Kong Hong Kong9,6657161638,786411071
134Réunion Réunion9,522424459,0535760
135Burkina Faso Burkina Faso9,3521,7991057,44801643
136Andorra Andorra9,083838918,1541500
137Guadeloupe Guadeloupe8,8866,4901542,242300
138Bahamas Bahamas8,0671,2121756,68014350
139Mali Mali7,8551,9553115,5890161
140Congo Congo7,7091,7491145,846000
141Suriname Suriname7,6246451456,8348974
142Trinidad and Tobago Trinidad and Tobago7,3993291326,938260
143Lesotho Lesotho7,0185,2651011,65206478
144Guyana Guyana6,9315881706,1734230
145Mayotte Mayotte6,7893,767582,96421780
146Aruba Aruba6,451476525,92311160
147Martinique Martinique6,2636,1214498200
148Nicaragua Nicaragua6,1521,7601674,225000
149Iceland Iceland5,970143295,7980140
150Djibouti Djibouti5,90522615,822000
151Equatorial Guinea Equatorial Guinea5,36588865,191090
152CAR CAR4,97325634,885200
153Somalia Somalia4,7449481303,666000
154Curaçao Curaçao4,523146194,358590
155Togo Togo4,324465743,7850221
156Niger Niger4,2049231453,1363485
157Gambia Gambia3,9331081283,6971231
158Gibraltar Gibraltar3,712827452,840137422
159South Sudan South Sudan3,703459633,1811100
160Benin Benin3,413122463,245000
161Channel Islands Channel Islands3,370219783,0731070
162Sierra Leone Sierra Leone3,014830772,107080
163Chad Chad2,9196581132,1480242
164San Marino San Marino2,787258652,4641090
165Guinea-Bissau Guinea-Bissau2,50959452,405500
166Liechtenstein Liechtenstein2,39564502,281661
167New Zealand New Zealand2,26285252,152060
168Yemen Yemen2,113806121,4212310
169Liberia Liberia1,896105841,707290
170Eritrea Eritrea1,87779861,073000
171Comoros Comoros1,769607491,11301774
172Sint Maarten Sint Maarten1,669120271,5221130
173Vietnam Vietnam1,539102351,402020
174Mongolia Mongolia1,5265572967690
175Burundi Burundi1,2454702773090
176Monaco Monaco1,21219271,0131070
177Sao Tome and Principe Sao Tome and Principe1,14213217993000
178Turks and Caicos Turks and Caicos1,1051967902231
179Barbados Barbados1,0955957493100
180Saint Martin Saint Martin1,07620912855700
181Taiwan Taiwan862997756070
182Bhutan Bhutan8432591583010
183Papua New Guinea Papua New Guinea834709755000
184Seychelles Seychelles74618125630410
185Diamond Princess Diamond Princess712013699000
186Bermuda Bermuda68373125986130
187Faeroe Islands Faeroe Islands64961642000
188Saint Lucia Saint Lucia62128483291100
189Mauritius Mauritius5562810518090
190Tanzania Tanzania50930521183700
191St. Vincent Grenadines St. Vincent Grenadines49437511182160
192Cambodia Cambodia439530386000
193Isle of Man Isle of Man4325325354140
194Cayman Islands Cayman Islands380482330160
195Caribbean Netherlands Caribbean Netherlands3601133244000
196St. Barth St. Barth251781172000
197Antigua and Barbuda Antigua and Barbuda189276156100
198Brunei Brunei17423169000
199Grenada Grenada13991129000
200British Virgin Islands British Virgin Islands11418195000
201Dominica Dominica11080102000
202Fiji Fiji550253000
203Timor-Leste Timor-Leste523049000
204Macao Macao460046000
205New Caledonia New Caledonia441043000
206Laos Laos410041000
207Saint Kitts and Nevis Saint Kitts and Nevis352033010
208Falkland Islands Falkland Islands325027000
209Greenland Greenland301029000
210Vatican City Vatican City2712015000
211Solomon Islands Solomon Islands177010000
212Saint Pierre Miquelon Saint Pierre Miquelon160016000
213Anguilla Anguilla150015000
214Montserrat Montserrat130112000
215Western Sahara Western Sahara10118000
216MS Zaandam MS Zaandam9027000
217Marshall Islands Marshall Islands4004000
218Wallis and Futuna Wallis and Futuna4301000
219Samoa Samoa2002000
220Micronesia Micronesia1100000
221Vanuatu Vanuatu1001000
Ce este Coronavirus, Cum se previne, Care sunt simptomele?
USA
24,626,376
India
10,582,647
Brazil
8,512,238
Russia
3,591,066
UK
3,433,494
France
2,914,725
Turkey
2,392,963
Italy
2,390,101
Spain
2,336,451
Germany
2,059,314
Colombia
1,923,132
Argentina
1,807,428
Mexico
1,641,428
Poland
1,438,914
South Africa
1,346,936
Iran
1,336,217
Ukraine
1,163,716
Peru
1,064,909
Netherlands
917,308
Indonesia
917,015
Czechia
891,852
Canada
715,072
Romania
695,153
Belgium
678,839
Chile
673,750
Iraq
609,029
Israel
558,249
Portugal
556,503
Bangladesh
528,329
Sweden
523,486
Pakistan
521,211
Philippines
502,736
Switzerland
499,931
Morocco
460,144
Austria
394,939