Coronavirus: CODID-19 Total cazuri: 115,974,217
Total decese: 2,575,117 Total vindecati: 91,698,407

Coronavirus (COVID-19) Cazuri la Nivel Mondial Date si Statistici Live

Aici puteti gasi statistici live despre cazurile totale ale bolii Coronavirus, rata de recuperare, datele privind decesele si cazurile active din întreaga lume. În prezent, nu exista niciun vaccin pentru prevenirea bolii Coronavirus 2019 (COVID-19). Cel mai bun mod de prevenire a bolilor este mentinerea distantarii sociale si luarea masurilor preventive pentru a prevenii raspândirea virusului.

Coronavirus (COVID-19) Harta Lumii Date și Statistici Live

Coronavirus (COVID-19) Actualizări Live la Nivel Mondial

#ȚarăConfirmatiActiveDeceseVindecatiCriticiCazuri AziDecese Azi
1USA USA29,460,4668,924,766531,71520,003,98514,3424,08963
2India India11,172,925177,654157,58210,837,6898,94416,177111
3Brazil Brazil10,722,221871,229259,4029,591,5908,31800
4Russia Russia4,290,135332,45587,8233,869,8572,30011,385475
5UK UK4,201,358980,769124,0253,096,5641,6476,573242
6France France3,810,3163,461,48587,542261,2893,63700
7Spain Spain3,136,321343,77070,2472,722,3042,70900
8Italy Italy2,999,119446,43998,9742,453,7062,47522,865339
9Turkey Turkey2,734,836112,80128,7712,593,2641,22400
10Germany Germany2,475,385120,21571,7702,283,4002,8482,48959
11Colombia Colombia2,262,64642,00960,0822,160,5552,24000
12Argentina Argentina2,126,531152,48952,4531,921,5893,52100
13Mexico Mexico2,104,987266,713188,0441,650,2304,7987,793857
14Poland Poland1,750,659257,39144,6491,448,6191,65015,250289
15Iran Iran1,665,103183,71460,4311,420,9583,7608,40478
16South Africa South Africa1,516,26231,12450,3661,434,77254600
17Ukraine Ukraine1,374,762161,29826,5911,186,87317710,057194
18Indonesia Indonesia1,361,098147,84536,8971,176,35607,264176
19Peru Peru1,344,96947,83347,0891,250,0472,15300
20Czechia Czechia1,284,288158,56821,1281,104,5921,70815,08893
21Netherlands Netherlands1,105,544015,73005494,11433
22Canada Canada877,26029,88522,134825,2415721,70129
23Chile Chile840,11925,46220,838793,8191,7114,567134
24Romania Romania816,58946,23220,684749,6731,0704,27198
25Portugal Portugal807,45663,94516,458727,05339983028
26Israel Israel791,31942,2765,815743,2286991,83412
27Belgium Belgium777,608702,57622,16952,8634263,26428
28Iraq Iraq713,99450,47213,507650,0153875,04324
29Sweden Sweden680,130012,9770231034
30Pakistan Pakistan585,43517,11713,076555,2421,5591,51963
31Philippines Philippines584,66737,22612,404535,0377852,45215
32Switzerland Switzerland561,06834,25110,019516,7981601,2235
33Bangladesh Bangladesh548,54939,6468,435500,46806197
34Morocco Morocco484,7535,6758,653470,42525400
35Serbia Serbia474,80769,9524,508400,3471733,86617
36Austria Austria467,64621,7928,652437,2023022,32427
37Hungary Hungary446,178102,56615,476328,1366396,278152
38Japan Japan435,54812,7228,052414,7743981,19268
39Jordan Jordan413,35051,8694,833356,6483775,73340
40UAE UAE402,20513,6411,286387,27802,74217
41Lebanon Lebanon383,49980,2274,866298,40688600
42Saudi Arabia Saudi Arabia378,7082,5816,514369,6135033754
43Panama Panama342,7417,9125,884328,94519500
44Slovakia Slovakia317,15954,2997,560255,3006832,80071
45Malaysia Malaysia307,94323,1611,153283,6291932,0635
46Belarus Belarus291,6217,5712,011282,03901,1749
47Ecuador Ecuador289,47225,65315,921247,89850700
48Nepal Nepal274,3819982,778270,605000
49Georgia Georgia271,8722,2383,553266,081013312
50Bulgaria Bulgaria253,18333,77010,413209,00042500
51Bolivia Bolivia251,39144,55811,734195,0997183431
52Croatia Croatia244,8723,5585,564235,750696679
53Dominican Republic Dominican Republic241,39243,6003,139194,6531926199
54Azerbaijan Azerbaijan235,6473,1483,232229,26703142
55Tunisia Tunisia235,00826,7058,074200,22926700
56Ireland Ireland221,189193,4684,35723,36410700
57Kazakhstan Kazakhstan214,80613,5402,540198,72622100
58Denmark Denmark213,3187,0102,374203,934185204
59Costa Rica Costa Rica205,89018,0212,824185,04513500
60Lithuania Lithuania200,88410,8533,294186,73711751710
61Greece Greece199,49621,9676,632170,8974492,21735
62Kuwait Kuwait196,49712,0711,105183,3211671,7168
63Slovenia Slovenia193,28510,8973,878178,510861,0194
64Palestine Palestine191,20317,7942,091171,3181351,87713
65Moldova Moldova191,19718,3474,049168,8013111,80023
66Egypt Egypt184,16831,19110,822142,1559000
67Guatemala Guatemala176,2506,8146,427163,009500
68Armenia Armenia173,3076,0143,208164,08504916
69Honduras Honduras172,100100,6474,21467,23940334227
70Qatar Qatar165,54610,216260155,0701114750
71Paraguay Paraguay162,87123,2663,239136,36627000
72Ethiopia Ethiopia161,97423,1402,391136,44339800
73Nigeria Nigeria156,96019,2091,939135,8121000
74Oman Oman142,8967,8221,583133,491803690
75Myanmar Myanmar142,0007,2293,200131,5710161
76Venezuela Venezuela140,3836,5221,358132,50313100
77Libya Libya136,58710,5772,233123,77701,00214
78Bosnia and Herzegovina Bosnia and Herzegovina134,89212,0495,200117,643091026
79Bahrain Bahrain124,2696,785458117,0266000
80Algeria Algeria113,59332,0732,99678,5242100
81Albania Albania109,67435,7421,85672,0764600
82Kenya Kenya107,32918,3601,87087,099615284
83North Macedonia North Macedonia105,2698,1623,16593,9421247219
84S. Korea S. Korea91,2407,4591,61982,1621404247
85China China89,9431774,63685,1301100
86Latvia Latvia88,6689,1721,66677,8307464612
87Kyrgyzstan Kyrgyzstan86,4101,5671,46883,37516540
88Ghana Ghana84,7505,20662078,9241014019
89Sri Lanka Sri Lanka84,4303,11048480,83602040
90Zambia Zambia80,6873,0801,10976,4982125971
91Uzbekistan Uzbekistan80,03582662278,58727290
92Montenegro Montenegro78,0608,8441,03968,177685678
93Norway Norway73,2856,63963266,014223620
94Estonia Estonia70,61016,62762353,360441,4208
95Mozambique Mozambique61,17016,22067444,27607756
96El Salvador El Salvador60,4912,2651,88756,3393109
97Finland Finland60,20013,43676446,000397585
98Uruguay Uruguay60,0747,47262451,9788000
99Singapore Singapore59,9981122959,8571190
100Luxembourg Luxembourg56,1103,01864752,445222084
101Afghanistan Afghanistan55,9334,1222,44949,3621,0731362
102Cuba Cuba53,3084,63133648,341638073
103Uganda Uganda40,42625,04033415,0520180
104Namibia Namibia39,4661,98743637,043211692
105Zimbabwe Zimbabwe36,1791,3091,47833,3924100
106Cameroon Cameroon35,7142,56955132,5945300
107Cyprus Cyprus35,62033,3312322,0572200
108Senegal Senegal35,0374,52189629,6204600
109Ivory Coast Ivory Coast33,2851,05419432,037000
110Malawi Malawi32,22910,9691,05620,204400
111Botswana Botswana31,7464,62735926,76011,01927
112Australia Australia29,0071,91290926,1860110
113Sudan Sudan28,5453,5661,89523,084000
114DRC DRC26,3405,02871120,6010930
115Thailand Thailand26,1625158525,5621541
116Jamaica Jamaica24,44410,13943613,869273411
117Malta Malta23,5883,12832520,135183624
118Angola Angola20,92390451019,5091000
119Maldives Maldives20,2802,6226317,59516200
120Madagascar Madagascar19,83123829719,2962300
121Rwanda Rwanda19,1981,36426517,569800
122French Polynesia French Polynesia18,45213,4701404,842200
123Mayotte Mayotte18,05414,9781122,964254540
124Mauritania Mauritania17,25219044216,6201400
125Eswatini Eswatini17,1031,49965214,9523600
126French Guiana French Guiana16,6276,547859,995600
127Guinea Guinea16,2911,1319215,0682400
128Syria Syria15,7534,6691,04510,039000
129Cabo Verde Cabo Verde15,55848715014,9212300
130Gabon Gabon15,2541,6718813,4951900
131Tajikistan Tajikistan13,30809013,218000
132Réunion Réunion13,1251,1105911,9566600
133Haiti Haiti12,5362,4582509,828000
134Belize Belize12,32811831511,895200
135Burkina Faso Burkina Faso12,07127114311,657000
136Hong Kong Hong Kong11,05626220110,5931391
137Andorra Andorra10,94827611210,5601700
138Lesotho Lesotho10,5216,3283053,888000
139Guadeloupe Guadeloupe10,1497,7451622,242500
140Suriname Suriname8,9533411738,439400
141Congo Congo8,8201,6731287,019000
142Guyana Guyana8,6484061998,043600
143Bahamas Bahamas8,5739941817,398100
144Mali Mali8,4461,6713576,418000
145South Sudan South Sudan8,4143,9971004,31781093
146Aruba Aruba7,973174757,7241100
147Somalia Somalia7,8503,6752743,901012314
148Trinidad and Tobago Trinidad and Tobago7,723991397,485200
149Togo Togo7,1881,185855,918000
150Martinique Martinique6,8186,6744698300
151Nicaragua Nicaragua6,4892,0901744,225000
152Equatorial Guinea Equatorial Guinea6,210427935,6902400
153Djibouti Djibouti6,102119635,920000
154Benin Benin6,0711,033754,9633500
155Iceland Iceland6,05811296,018700
156CAR CAR5,00421634,920200
157Curaçao Curaçao4,74060224,658100
158Niger Niger4,7403181724,2502300
159Gambia Gambia4,7354731514,111800
160Gibraltar Gibraltar4,24323934,127200
161Chad Chad4,0563741403,542000
162Channel Islands Channel Islands4,04010863,944100
163Sierra Leone Sierra Leone3,9001,169792,652000
164San Marino San Marino3,867431753,3617380
165Saint Lucia Saint Lucia3,803540393,224200
166Comoros Comoros3,580671443,369000
167Guinea-Bissau Guinea-Bissau3,282610482,624700
168Barbados Barbados3,163520372,606000
169Mongolia Mongolia3,07665922,4157440
170Eritrea Eritrea2,89250172,384000
171Seychelles Seychelles2,890345132,532000
172Liechtenstein Liechtenstein2,58241542,487250
173Vietnam Vietnam2,488533351,920060
174New Zealand New Zealand2,38968262,295050
175Yemen Yemen2,3632856431,4352300
176Burundi Burundi2,2401,4643773000
177Turks and Caicos Turks and Caicos2,132178141,940500
178Sint Maarten Sint Maarten2,06520272,018200
179Liberia Liberia2,01748851,884200
180Monaco Monaco1,981201261,754500
181Sao Tome and Principe Sao Tome and Principe1,881381301,470000
182St. Vincent Grenadines St. Vincent Grenadines1,6456888949200
183Saint Martin Saint Martin1,571160121,399700
184Papua New Guinea Papua New Guinea1,36550514846000
185Taiwan Taiwan960239928020
186Cambodia Cambodia90942504840310
187Bhutan Bhutan86711865000
188Antigua and Barbuda Antigua and Barbuda769441193094000
189Bermuda Bermuda7182112685050
190Diamond Princess Diamond Princess712013699000
191Faeroe Islands Faeroe Islands65801657000
192St. Barth St. Barth6381751462000
193Mauritius Mauritius6192110588000
194Isle of Man Isle of Man546105254160350
195Tanzania Tanzania50930521183700
196Cayman Islands Cayman Islands447302415000
197Caribbean Netherlands Caribbean Netherlands429234402000
198Brunei Brunei18733181000
199British Virgin Islands British Virgin Islands153211131000
200Grenada Grenada14801147000
201Dominica Dominica144140130000
202Timor-Leste Timor-Leste11323090000
203Fiji Fiji637254000
204New Caledonia New Caledonia580058000
205Falkland Islands Falkland Islands543051000
206Macao Macao481047000
207Laos Laos453042000
208Saint Kitts and Nevis Saint Kitts and Nevis411040000
209Greenland Greenland300030000
210Vatican City Vatican City2712015000
211Saint Pierre Miquelon Saint Pierre Miquelon248016000
212Montserrat Montserrat206113000
213Anguilla Anguilla180018000
214Solomon Islands Solomon Islands184014000
215Western Sahara Western Sahara10118000
216MS Zaandam MS Zaandam9027000
217Wallis and Futuna Wallis and Futuna9207000
218Marshall Islands Marshall Islands4004000
219Samoa Samoa3102000
220Micronesia Micronesia1001000
221Vanuatu Vanuatu1001000
Ce este Coronavirus, Cum se previne, Care sunt simptomele?
USA
29,460,466
India
11,172,925
Brazil
10,722,221
Russia
4,290,135
UK
4,201,358
France
3,810,316
Spain
3,136,321
Italy
2,999,119
Turkey
2,734,836
Germany
2,475,385
Colombia
2,262,646
Argentina
2,126,531
Mexico
2,104,987
Poland
1,750,659
Iran
1,665,103
South Africa
1,516,262
Ukraine
1,374,762
Indonesia
1,361,098
Peru
1,344,969
Czechia
1,284,288
Netherlands
1,105,544
Canada
877,260
Chile
840,119
Romania
816,589
Portugal
807,456
Israel
791,319
Belgium
777,608
Iraq
713,994
Sweden
680,130
Pakistan
585,435
Philippines
584,667
Switzerland
561,068
Bangladesh
548,549
Morocco
484,753
Serbia
474,807